DLA BEZPIECZEŃSTWA TWOJEJ FIRMY

BLOG

Credit Risk Conference edycja pierwsza już za nami 25.05.2017

W dniu 23 marca br. Credit Risk Brokers wraz z partnerami kancelarią prawną PJ LEGAL oraz firmą doradczą E&Y zorganizowało pierwszą konferencję, w trakcie której poruszono zagadnienia doubezpieczenia brakujących limitów kredytowych, postępowań sanacyjnych oraz zmian w podatku VAT.

Ci z Państwa, którzy posiadają polisę ubezpieczenia należności mają świadomość, że w obecnym czasie równie ważne jak składka ubezpieczeniowa, jest to, czy dany Ubezpieczyciel może zapewnić nam odpowiednie pokrycie limitowe. Nasza firma pomaga w uzyskaniu polis typu TOP UP w Polsce lub za granicą.

Rozszerzony z początkiem stycznia 2016 r. katalog postępowań restrukturyzacyjnych o postępowanie sanacyjne okazał się w praktyce zdarzeniem, które niesie duże zagrożenie dla wierzyciela. Co zrobić gdy dowiemy się, że jeden z naszych kontrahentów zwrócił się do sądu o otwarcie postępowania sanacyjnego? Czy jesteśmy całkowicie bezsilni i musimy się poddać tokowi wydarzeń? Czy możemy to postępowanie kontrolować? Na te pytania, odpowiedzi udzieliła kancelaria PJ LEGAL.

Ostatnim, choć bardzo ważnym zagadnieniem była kwestia modyfikacji w zakresie podatku VAT. Wiele zamian za nami, lecz sporo też przed nami. Odwrotne obciążenie, odpowiedzialność solidarna oraz ryzyko związane z procederem wyłudzeń VAT to główne zagadnienia omawiane przez specjalistów z E&Y.

Każde z przedstawionych zagadnień może być rozszerzone na indywidulanym spotkaniu. Jeżeli macie Państwo potrzebę w tym zakresie to prosimy o kontakt.

(Visited 247 times, 4 visits today)
powrót