DLA BEZPIECZEŃSTWA TWOJEJ FIRMY

BLOG

VI Międzynarodowa Konferencja Grupy Brokerskiej FaroSol 28.06.2018

Szanowni Państwo, w dniach 9-11 maja 2018 roku mieliśmy ogromną przyjemność organizować w Poznaniu VI Międzynarodową Konferencję grupy brokerskiej FaroSol. Naszymi gośćmi byli brokerzy ubezpieczeniowi z m.in. Niemiec, Francji, Holandii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Malezji i Meksyku.

Pierwszego dnia, po głosowaniu, do grupy zostali zgodnie przyjęci dwaj nowi członkowie – ze Stanów Zjednoczonych oraz Hong Kongu. Dzięki temu, istnieje możliwość obsługi oraz pomocy i doradztwa w zakresie działalności w ponad 30 krajach świata na wszystkich kontynentach.

Podczas konferencji, mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu wystąpieniach polskich oraz zagranicznych gości, w tym Pana Paula Flanagana, CEO Euler Hermes oraz Pana Macieja Harczuka, CSO Euler Hermes. Prezentacja przedstawicieli Euler Hermes nakreśliła obecną globalną sytuację oraz wyzwania i zagrożenia, które stoją przed nami, realia polskiej gospodarki oraz rynku ubezpieczenia należności, w tym potwierdzającą się rosnącą szkodowość rodzimego rynku i występujących problemów w wielu branżach.

Poznańskie spotkanie było sposobnością do wymiany praktyk i standardów stosowanych w różnych krajach świata, nowych idei i koncepcji oraz różnic w otoczeniu prawnym i rynkowym na świecie. Z partnerami z Europy poruszona została również kwestia implementacji unijnych przepisów, głównie dotyczących RODO czy IDD.

Kolejna, już siódma edycja Konferencji zapowiedziana jest na przyszły rok w Wielkiej Brytanii.

(Visited 184 times, 6 visits today)
powrót